وندا

نرم افزارهای تحت وب

نرم افزارهای تحت وب

نرم افزارهای تحت سیستم عامل (ویندوز و ...) مزایای زیادی دارند ولی در کنار این مزایا محدودیت‌های زیادی را نیز به همراه دارند. مشکلاتی نظیر ارتباط، یکسان سازی بانک داده، اتصال پیچیده و پرخطای سرور به کلاینت، پورتابل نبودن، مراحل سخت نصب، حجم زیاد، عدم امکان تغییر در نرم افزار بعد از ارایه و بسیاری مشکلات دیگر ...

چاره چیست ؟

نرم افزارهای تحت وب به دلیل پرتابل بودن از همه جا و تحت هر شرایط قابلیت استفاده به ساده‌ترین حالت ممکن را به ما ارایه میکنند. علاوه بر این، تمامی مشکلاتی که در نرم افزارهای عادی وجود دارد در این نوع نرم افزارها پوشش داده شده است. میتوان به جرات گفت بهترین گزینه برای طراحی و ساخت نرم افزارهای سازمانی، اداری وشرکتی به شیوه تحت وب میباشد.

قابلیت ها

 1. پرتابل بودن و همیشه در دسترسی بودن
 2. سادگی مثال زدنی در استفاده از نرم افزار برای تمامی افراد
 3. بدون نیاز به نصب هیچ برنامه ای نرم افزار اجرا میشود
 4. قابلیت استفاده خارج از شبکه و داخل شبکه (بدون مرز جغرافیایی)
 5. یکسان سازی لحظه‌ای درون شبکه‌ای اطلاعات واصله
 6. سرعت و امنیت بسیار بالا
 7. در صورت نیاز به تغییر در نرم افزار در همان لحظه برای تمام مشترکان بروز رسانی صورت میگیرد
 8. ارتباط با دیگر بانک‌های اطلاعاتی داخل شبکه
 9. نیاز به حداقل سیستم برای اجرای نرم افزار
 10. قابلیت‌های ظاهری و طراحی بیشمار و نامحدود
 11. قابل اجرا در تلفن همراه و تبلت
 12. قابلیت تولید همزمان نسخه‌ی سیستم عاملی (درست مانند نرم افزارهای سیستم عاملی)
 13. ایجاد سطوح دسترسی خودکار
تکنولوژی های مورد استفاده در وندا

چه نرم افزارهایی را میتوان به صورت تحت وب طراحی نمود ؟

میتوان گفت که تمامی نرم افزارهای ممکن سازمانی، اداری و شرکتی و همینطور نرم افزارهای سرگرمی و روزمره را میتوان به شیوه تحت وب و با بالاترین کیفیت پیاده کرد. به دلیل قابلیت های بسیار زیاد وب، در حال حاضر بسیاری از نرم افزارهای اداری در سراسر دنیا بجای ارایه سیستم عاملی، به صورت تحت وب طراحی می‌شوند تا با استفاده از امکانات منحصر به فرد وب به کاملترین شکل ممکن خدماتشان را ارایه دهند.

برخی از مثال های ممکن :
 1. نرم افزار انبارداری
 2. نرم افزار حسابداری
 3. نرم افزار کارکنان (پرسنلی)
 4. نرم افزار ثبت نام و مدیریت حساب ها
 5. نرم افزار مانیتورینگ و مدیریت دوربین‌های راه دور
 6. نرم افزار مستندسازی و گزارش گیری
 7. پورتال های درون سازمانی
 8. نرم افزار اتوماسیون اداری
 9. نرم افزار پیام رسان
 10. دفتر کار مجازی کارمندان
 11. نرم افزارهای محاسباتی
 12. پرتال مشتریان
 13. نرم افزارهای اطلاعاتی و محتوا محور

شبکه‌ای بودن این نرم افزارها چه فایده‌ای دارد ؟

یکی از موارد بسیار با اهمیتی که این نوع نرم افزارها به ما ارایه میکنند مدیریت آنها بر بستر شبکه میباشد.

برای مثال : یک سازمان یا شرکتی نرم افزار مدیریت حساب دارد. این سازمان ۱۰۰ پرسنل داخلی و ۲۰۰ مرکز دارد. مراکز در زمانی که یک مراجعه کننده از آنها خدماتی را میگیرد با استفاده از این نرم افزار به آنها فاکتور میدهد. این فاکتور به صورت خودکار در همان لحظه برای اپراتور اصلی در سازمان مرکزی برای تایید ارسال میشود. اپراتور، فاکتور را بعد از مطالعه و تعیین گزینه‌های مورد نیاز، تایید کردن میکند. مسوول حسابداری سازمان در نرم افزار خود فاکتور جدیدی را میبیند که تایید شده است و میبایست مراحل مالی آن را انجام دهد. در صورت تایید مرکزی که در ابتدا فاکتور را ارسال نموده بود پول برایش به صورت خودکار واریز میشود.

تمامی مراحل ذکر شده، ارتباط شبکه‌ای بین یک سازمانی بود که به صورت درون شبکه‌ای از نرم افزار استفاده میکنند که ورودی اینترنتی نیز دارد و در مراکز از طریق اینترنت از همان نرم افزار با دسترسی های خودشان استفاده می‌شود.

همینطور که در قسمت قابلیت‌ها نیز مطرح شد، این امکان وجود دارد که همان پروژه تحت وب را به صورت نرم افزار نیز پیاده نمود که درست مانند یک نرم افزار عادی قابل نصب باشد.

استفاده از این نرم افزارها چه فایده‌ای دارد ؟

یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از نرم افزارهای تحت وب، کم کردن بسیار زیاد هزینه ها و نیروی انسانی میباشد. یکی دیگر از این فواید استفاده آسان و کنار گذاشتن کامل کاغذ بازی‌های متداول سازمانی و شرکتی است. سرعت و سادگی در انجام کارها به همراه صرفه جویی مالی چیزی نیست که به سادگی بتوان از کنارش گذشت.

شرکت وندا با تخصص و تجربه بسیار زیاد در ساخت نرم افزارهای تجاری و قدرتمند تحت وب میتواند نرم افزار مد نظر شما را به بهترین شکل ممکن طراحی و پیاده سازی نماید.

آیا مجموعه ما نیاز به نرم افزار دارد ؟

شرکت وندا آماده مشاوره و بررسی نیازهای شما میباشد. بعد از برآورد نیازها پروپوزالی در جهت انجام پروژه با محسابه گستردگی، قیمت و زمان آن برای شما آماده میگردد و در صورت توافق طرفین قرارداد نوشته و کار آغاز خواهد شد.

در صورت داشتن هر گونه سوالی لطفا با ما تماس بگیرید.

تماس با وندا