وندا

نرم افزارهای موبایل و تبلت

طراحی نرم افزار موبایل و تبلت

با افزایش تلفن‌های هوشمند و قرارگرفتن آنها به عنوان اولین دستگاه رایانه شخصی مردم که همیشه نیز همراهشان است احساس نیاز برای طراحی نرم افزار مخصوص و ارایه خدمات برای گوشی های همراه نیز به موازات آن افزایش یافته.

خبرها و آمارها نشان میدهد که بیشتر استفاده کنندگان از شبکه‌ها را در حال حاضر دستگاه‌های همراه نظیر موبایل و تبلت رقم میزنند که این آمار جای تامل دارد. به صورت خلاصه گزارش‌ها حاکی از آن است که کاربران علاقه زیادی به بازدید از وب سایت و نرم افزار مورد نظرشان از طریق تلفن همراهشان دارند. از بازدید سایت‌ها و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی گرفته تا کاربردهای بیزینسی و اداری را میتوان با موبایل انجام داد. لذا فعالیت در این فضای بزرگ با این حجم مخاطب بسیار کار هوشمندانه‌ای است.

شرکت وندا با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های ساخت نرم افزار بر روی platform های همراه میتواند بستر مناسبی برای نرم افزارهای همراه فراهم نماید.

طراحی زیبا و انعطاف پذیر

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی نرم افزارهای موبایل طراحی زیبای آن است. بدلیل ویژگی‌های مخصوص موبایل احساس نزدیکی بیشتری را صاحب آن با نرم افزار برقرار میکند و طراحی موبایل نیز مفاهیم مخصوص به خود را نسبت به نرم افزارهای کامپیوترهای شخصی دارا میباشد. انعطاف پذیری و تطبیق نرم افزار با اندازه‌های مختلف صفحه نمایش از موارد مهمی بشمار می‌آید.

نمای ظاهری

کاربردپذیری

امکان استفاده از تمامی امکانات دستگاه‌های همراه از قبیل دوربین، شتاب سنج، بلوتوث، پیامک و ... در نرم افزارهای تولیدی به ما این قابلیت را میدهد که نرم افزاری بسیار کامل و کاربردی طراحی کنیم.

استفاده مجدد از کدها

پلت فرم شخصی سازی شده‌ای که ما از آن استفاده میکنیم به ما این امکان را میدهد که نرم افزار را طوری طراحی کنیم که در تمام سیستم عامل‌های موبایل و تبلت اعم از iOS, Android, Windows Phone قابلیت اجرا بصورت پکیج‌های مجزا را داشته باشد و حالت چند پارگی بین نسخه‌ها وجود نداشته باشد. به همین جهت نرم افزار تولیدی توانایی اجرا در تمامی دستگاه‌های هوشمند را خواهد داشت.

طراحی نرم افزار

انوع کلی نرم افزارهای موبایل و تبلت :

سازمانی و شرکتی

یک سازمان برای کاربرانش میتواند نرم افزاری را در جهت انجام امور درون سازمانی نظیر انجام امور مالی و اداری تولید کند تا کارمندان در هرکجا که هستند فقط با یک موبایل و یا تبلت به نرم افزار و سرور مرکزی متصل شوند و تغییرات مورد نظر را انجام دهند.

نرم افزارهای اطلاع رسانی

برای مثال یک صرافی میتواند با تولید نرم افزار مخصوص خود قیمت لحظه‌ای طلا، سکه و ارز را به استفاده کننده ارایه دهد و در عین حال تبلیغات خود را نیز انجام دهد تا اولین گزینه معامله خود او باشد که علاوه بر ارایه خدمات رایگان جذب مشتری نیز مینماید.

نرم افزارهای خدماتی

برای مثال میتوان یک نرم افزار کاربردی کوچک برای حسابداری طراحی نمود که مالک نرم افزار میتواند آن را به عنوان یک محصول به مشتریان خود بفروش برساند و از آن کسب درآمد مستقیم نماید.

بازی ها و موارد سرگرمی

بازی و نرم افزارهای سرگرمی در دستگاه‌های همراه همیشه بسیار پرطرفدار بوده‌اند. تولید و ساخت چنین محصولی میتواند مخاطبان بسیاری برای خود بدست آورد.