وندا

طراحی وب سایت نمای ظاهری

اهمیت طراحی وب زیبا، استاندارد و شکیل

یکی از مهمترین مسایل در طراحی وب سایت قسمت ظاهری آن است. چراکه اولین چیزی که مخاطب را تحت تاثیر قرار میدهد، طراحی ظاهر، رنگها و هارمونی محتوا است. هر وب سایت فقط چند ثانیه وقت دارد تا خود را به عنوان اولین بازدید در دل مخاطب جا کند. اگر وب سایت شما امکانات بسیار فراوان و قدرتمندی داشته باشد، ولی طراحی صحیحی نداشته باشد نمیتوانید انتظار بازخورد مناسبی را از آن داشته باشید.

یکی از دلایل مهمی که یک وب سایت فروش بالا دارد و یکی دیگر با اینکه چند سال سابقه دارد فروش بسیار پایینی دارد همین است.

واقعیت این است که در فضای اینترنت قدرت و قابل اعتماد بودن یا نبودن شما به وب سایت شما بستگی دارد. پیاده سازی یک طراحی قدرتمند و در عین حال سبک با در نظر گرفتن معیارهای روانشناسی شده مهمترین هدف طراحی ظاهری هر وب سایتی است.

طراحی اختصاصی قالب وب سایت

تیم تخصصی طراحی گرافیکی وندا با توجه به سبک و رشته کاری، ملاحظات بصری و رنگها و با در نظر گرفتن تمامی خصوصیات محتوایی مشتری یک طرح آماده میکند. اولین خصوصیت این نحوه پروسه این است که طرح و ظاهر وب سایت شما کاملا منحصربه خود شماست و دقیقا همان چیزی آماده میشود که در نظر دارید. و چیزی که وب سایت را از نظر طراحی قدرتمند میسازد، هارمونی و داشتن سبک طراحی و دقت و ریزبینی در طراحی است، از قسمت های اصلی گرفته تا کوچکترین جزییات.

علاوه بر بحث طراحی گرافیکی، رعایت معیارهای روانشناسانه و پیش بینی کردن رفتار مخاطبین جز مهمی از طراحی است. در نظر گرفتن اولویت های ارایه محتوا بخش مهمی از طراحی میباشد. مثلا اینکه قسمت های اصلی و پرکاربرد کجا قرار بگیرند تا برای بازدید کننده به راحتی در دسترس باشند. مخاطب وقت زیادی برای گشتن در وب سایت ندارد و اگر چیزی که دنبالش است را پیدا نکند وب سایت شما را میبندد و در وب سایت دیگری به دنبال هدف میگردد. به همین خاطر میبایست چیزی که بازدید کننده لازم دارد در جلوی چشمانش باشد.

تفاوت قالب اختصاصی و آماده

طراحی اختصاصی قالب مزایای بسیار زیادی دارد. چراکه ظاهر پروژه کاملا با معیارها و معماری اطلاعات مشتری پیاده میشود. به طوری که پروژه حس این را به مخاطب میدهد که تمام جزییات مجموعه شما با یکدیگر در ارتباط اند. نظیر کارهای چاپی و تبلیغاتی شما، رنگ های قالب استفاده شده در شرکت و سازمان و ... به طور کلی هویت داشتن در اینترنت در وحله اول از قالب گرافیکی وب سایت شما مشخص میشود که ظرافت، جدی بودن در کار، قابل اعتماد بودن و قدرتمندی را میتوان با یک قالب اختصاصی هماهنگ با دیگر قسمت های فعالیتتان بدست آورد.

هزینه طراحی گرافیکی وب سایت

محاسبه هزینه طراحی قالب گرافیکی برای سیستم مدیریت محتوای شرکت وندا به عواملی بستگی دارد. برای اطلاع پیدا کردن از المان ها و قابلیت هایی که در این محاسبه قیمت دخیل هستند به قسمت سفارش طراحی وب سایت مراجعه فرمایید.

جاوا اسکریپت و عدم استفاده از Flash

استفاده از JavaScript باعث کاربرپسندتر شدن پرتال میشود. در این سیستم نیز از جاوا اسکریپت در برخی از بخش ها نظیر باز و بسته کردن فهرست سایت و باز کردن تصاویر استفاده شده است.

به فرض مثال برای باز کردن یک تصویر کوچک و نمایش آن به صورت بزرگ، وقتی که بر روی آن کلیک میشود. یک روال اصلی در FrameWork سیستم اجرا میشود که توسط آن یک شی حقیقی در فایل HTML ظاهر و سپس آدرس تصویر آن به آدرس جدید تغییر میابد. بعد از این روال، در صورت کلیک کردن کاربر در هر کجای صفحه نمایش Box مربوط به تصویرازطریق CSS و JavaScript ناپدید میشود.

در کل استفاده از جاوااسکریپت به ۲ معنای کلی میباشد :

  1. استفاده از امکانات کدنویسی مثل مدیریت فرم ها.
  2. استفاده از جلوه های ویژه و Effect های کاربردی برای وب سایت.

با گسترش CSS3 و JavaScript دیگر نیازی به فایل های سنگین و غیر استاندارد Flash نمیباشد. این خصوصیت باعث افزایش چشم گیر سرعت Load سایت و کاربر پسندی آن میشود.

رابط کاربری و طراحی واکنش گرا (Responsive)

خبرها و آمارها نشان میدهد که بیشتر استفاده کنندگان از شبکه ها را در حال حاضر دستگاه های همراه نظیر موبایل و تبلت رقم میزنند که این آمار جای تامل دارد. به صورت خلاصه، گزارش ها حاکی از آن است که کاربران علاقه زیادی به بازدید از وب سایت و نرم افزار مورد نظرشان از طریق تلفن همراه و تبلتشان دارند.

در طراحی چهارچوب قالب سرویس گیرنده پروژه به صورت کاملا صحیح از تکنولوژی استاندارد HTML5 و موارد مرتبط با آن استفاده شده است که مزیت های بسیاری در کد نویسی، بهینه سازی وب سایت و ارایه قابلیت های جدید را دارا میباشد.

امروزه دیگر فقط از کامیپوترهای خانگی برای رفتن به وب سایت ها استفاده نمیشود، لذا یکی دیگر از اهمیت های کیفیت طراحی این است که پروژه به صورت Responsive طراحی شود تا وب سایت توانایی نمایش در تمامی کامپیوترها، موبایل ها، تبلت ها و تلویزیون های جدید را به صورت کاملا استاندارد در صفحه نمایش های مختلف دارا باشد.

شرکت وندا با در اختیار داشتن گروه طراحی قدرتمند، رابط کاربری را با بهترین عملکرد و کاربردپذیری ارایه میکند.