وندا

طراحی وب سایت تفاوت سیستم آماده و اختصاصی

تفاوت سیستم آماده و اختصاصی

فقط به دلیل کمی ارزانتر خریدن هویت خود را در شبکه جهانی به خطر نیاندازید.

تفاوت سیستم آماده و اختصاصی

در اینترنت پر است از وب سایت‌هایی ارزان قیمت‌تر که توسط سیستم‌های آماده نظیر Wordpress و Joomla طراحی شده‌اند. حال سوال این است که آیا شما نیاز به یک سیستم آماده دارید و یا نیاز به وب سایت کاملا اختصاصی.

اغلب، استفاده از سیستم‌های آماده اندکی هزینه پایینتری دارد و باید دید این هزینه کمتر، که گاهی فقط ۲۰٪ درصد پایینتر از قیمت تمام شده برای یک سیستم اختصاصی قدرتمند با پشتیبانی شرکتی میشود، کار درستی است یا خیر.

بزرگترین وجه مثبت سیستم‌های آماده کاهش هزینه اولیه است و از طرفی استفاده از این سیستم‌ها برای وب سایت نکات بسیار منفی‌ای نیز دارد.

هویت شما

میتوان به نحوی فعالیت در اینترنت را به مانند داشتن یک تابلو در یک نمایشگاه نقاشی تشبیه کرد. استفاده از سیستم‌های آماده با طراحی آماده مانند نقاشی کشیدن در تابلوی افراد دیگر است. شاید آن شخص بتواند به سختی یک درخت در آن نقاشی بکشد و اسمش را در آنجا بنویسد، ولی هیچوقت نمیتواند ماهیت آن را کاملا از آن خود کند و به دیگران بگوید که این نقاشی خود اوست. با اطمینان میتوان گفت که همه حداقل به این پی میبرند که این کار نقص دارد و قابل توجه نیست و براحتی از کنارش رد میشوند. بنابراین هویت مالک نقاشی به عنوان یکی از شرکت کنندگان برای کسب درآمد و شهرت در نمایشگاه به خطر میافتد و هیچگاه نمیتواند جایگاه خود را بدست بیاورد.

محدودیت در طراحی و برند سازی

در اکثر مواقع شما با صرف هزینه طراحی قالب اختصاصی برای سیستم آماده نیز به هدف خود نمیرسید. چراکه پیچیدگی سیستم‌های آماده قدرت طراح را میگیرد.

به غیر از این مساله نیز متاسفانه شاهد هستیم که بیشتر طراحانی که به اصطلاح قالب اختصاصی برای سیستم های رایگان طراحی میکنند از قالب های از پیش آماده شده و یا ترجمه از قالب های hack شده خارجی استفاده میکنند و یا آنها را با هم ترکیب میکنند.

یکی از بدترین مسایلی که در این زمینه میتواند بوجود آید این است که، شاید وب سایت‌هایی که با قالب سایت شما در اینترنت وجود دارند به دهها و حتی صدها عدد نیز برسد و فقط اسم سایت شما با آنها تفاوت داشته باشد.

این بدان معناست که هویت شما به هیچ عنوان در اینترنت مشخص نیست.

نمای ظاهری وب سایت

ارزش شما در اینترنت فقط به وب سایت شماست

در صورتی که شما یک وب سایت ساده، فقط برای پر کردن چند صفحه نیاز دارید، استفاده از سیستم آماده چندان برای شما مشکل ایجاد نخواهد کرد، ولی اگر شما یک فروشگاه، سازمان و یا شرکتی رو به رشد یا قوی باشید، استفاده از این سیستم ها این حس را به کسانی که کمی از وب سایت اطلاعات دارند میدهد که شما بسیار در این زمینه ضعیف عمل کرده اید. درست شبیه این میماند که موقع چاپ یک کارت ویزیت و سربرگ برای خودتان ارزانترین آنها را انتخاب کنید. بسیار با اهمیت است که چه چیزی دست مشتری میدهید، یک کارت ویزیتی که ارزشش از یک برگ کاغذ کمتر است و مشتری شما آن را در اولین سطل زباله میاندازد، یا یک کارتی که ارزشش کاملا مشهود است و سریعا آن را در کیف پول خود میگذارد.

سیستم مدیریت محتوا پرین

ضعف امنیتی

این مساله همیشه گریبانگیر وب سایت است، چراکه تمام کدهای سیستم های رایگان در اینترنت وجود دارد و همواره راه‌های نفوذ جدیدی برایشان یافت میشود. پس از آن، نسخه جدیدی برای رفع کردن مشکل ارایه میشود. و در صورتی که شما بروز رسانی امنیتی را انجام ندهید وب سایت آماده حمله و هک شدن و از دست دادن بار زیادی از اطلاعات میشود. به غیر از اینکه هک شدن وب سایت مساوی است با از دست دادن بخشی از مشتریان و مخاطبان، در خیلی از مواقع برگرداندن وب سایت به حالت عادی بسیار هزینه بر خواهد بود.

امنیت پرین